Bezpieczeństwa uczymy od przedszkola - Udział w imprezach - Wydział Prewencji KSP

Udział w imprezach

Bezpieczeństwa uczymy od przedszkola

Data publikacji 09.10.2013

Dzieci z dwóch przedszkoli spotkały się z grodziskimi policjantami i maskotką stołecznej Policji- Borsukiem. Podczas zajęć w salach i na przedszkolnych podwórkach funkcjonariusze uczyli je między innymi jak prawidłowo przejść przez ulicę, jak bezpiecznie podróżować samochodem, a także jak zachowywać się wobec osób obcych, czy w kontakcie z nieznanymi zwierzętami. Dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą z policyjnym Borsukiem i ćwiczyły bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach.

Wczoraj grodziscy policjanci odpowiedzieli na zaproszenia do dwóch przedszkoli. Dzieci z Przedszkola Nr 5 i w Opypach miały okazję spotkać się nie tylko z funkcjonariuszami, ale także z Borsukiem, który jest maskotką stołecznej Policji. Celem obu spotkań było przekazanie najmłodszym, w najbardziej przystępny i atrakcyjny dla nich sposób, najważniejszych zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych.

Policjanci najwięcej czasu poświęcili na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzieci na specjalnie przygotowanym przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez niej uczyły się praktycznego przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na ich widoczność na drodze. Uczestnicy zajęć chętnie ubierali się w kamizelkę odblaskową i pod opieką Borsuka ćwiczyli wszystkie ważne na ulicy zasady. Podczas części zajęć na przedszkolnych podwórkach policjanci przypominali też o bezpieczeństwie w czasie jazdy samochodem. Oglądając radiowóz dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami z różnych podróży. W obecności funkcjonariuszy zobowiązywały się do podróżowania zawsze w fotelikach i z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Obiecały też pilnować, aby rodzice nie łamali przepisów dotyczących bezpiecznej jazdy.

Dzieci wykazały się też dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w innych sytuacjach. Policjanci przypomnieli im jak zachowywać się w kontakcie z obcymi osobami, a także z nieznanymi im zwierzętami. Razem z Borsukiem ćwiczyły sposób obrony przed agresywnym psem- wszystkie chętnie na chwilę zamieniły się w małe żółwiki.

Na zakończenie zajęć organizatorzy otrzymali gorące podziękowania od dzieci, a mali uczestnicy życzenia „Wszystkiego Bezpiecznego” od policjantów.

KPP Grodzisk Mazowiecki