Rozstrzygnięcie konkursu "Policjant, który mi pomógł" 2014 - Konkursy - Wydział Prewencji KSP

Rozstrzygnięcie konkursu "Policjant, który mi pomógł" 2014

Data publikacji 09.07.2014

Pogotowie „Niebieska Linia” IPZ ma zaszczyt ogłosić wyniki VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, która trwała do 31 maja 2014 roku.

Konkursowi organizowanemu przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ patronuje Komendant Główny Policji oraz Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”.

Kapituła konkursu składająca się z pracowników „Niebieskiej Linii”, przedstawiciela Biura Prewencji KGP oraz zwycięzców ostatnich trzech edycji konkursu wyłoniła pięciu laureatów. Podstawowym kryterium oceny zgłoszeń była merytoryczna ocena działań policjantów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie wynikająca z analizy uzasadnień do 169 zgłoszeń nadesłanych z całej Polski.

Laureatami konkursu „Policjant, który mi pomógł” 2014 zostali (kolejność alfabetyczna):

  • mł. asp. Marcin Bartosik, dzielnicowy, KPP Chrzanów (woj. małopolskie)
  • mł. asp. Joanna Garbacik, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji, KPP Jasło (woj. podkarpackie)
  • mł. asp. Piotr Kubicz, detektyw Zespołu Kryminalnego w KP w Kostrzynie Wlkp. (KMP Poznań, woj. wielkopolskie)
  • asp. szt. Jarosław Manelski, dzielnicowy, KPP Szczytno (woj. warmińsko-mazurskie)
  • mł. asp. Katarzyna Wierzbicka, dzielnicowa, KRP IV Warszawa-Wola (woj. mazowieckie)

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom oraz wszystkim kandydatom zgłoszonym do konkursu! Dziękujemy także wszystkim, którzy zdecydowali się wysłać zgłoszenia na najlepszych policjantów z ich okolicy.

Wręczenie nagród wyróżnionym odbędzie się 26 lipca w Warszawie podczas obchodów Święta Policji. Szczegóły dotyczące uroczystości zostaną opublikowane na stronach: http://www.policjant.niebieskalinia.pl/ oraz www.policja.pl.

Statuetki dla laureatów ufunduje Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ, nagrody finansowe oraz dyplomy dla laureatów przyznane zostaną przez Komendanta Głównego Policji.

 

Jeżeli znacie Państwo policjanta, którego postawa w obronie ofiar przemocy domowej jest godna wyróżnienia w kolejnej edycji konkursu, zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie internetowej lub skorzystania z formularza w wersji do druku i przesłania go na adres Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa.