"Bezpieczne ferie 2020" ze stołeczną Policją - Aktualności - Wydział Prewencji KSP

Aktualności

"Bezpieczne ferie 2020" ze stołeczną Policją

Data publikacji 17.02.2020

Policjantki Wydziału Prewencji KSP wraz z maskotką stołecznej Policji – sierżantem BORSUKIEM odwiedziły uczniów spędzających ferie w Szkole Podstawowej nr 210 w ramach akcji „Zima w mieście”. Podczas spotkania poruszono tematy związane z bezpieczeństwem podczas trwających w województwie mazowieckim ferii zimowych.

W ramach działań ,,Bezpieczne Ferie 2020” policjanci systematycznie odwiedzają placówki oświatowe, w których organizowany jest zimowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Spotkania są doskonałą okazją do rozmowy na temat właściwego zachowania  podczas wyjazdów zimowych, jak również w trakcie spędzania tego  czasu w miejscu zamieszkania.

W trakcie wizyt policjanci zachęcają  do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym na zilustrowanie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) pn. „Stok nie jest dla bałwanów”  organizowanego w związku z akcją informacyjno-edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Podczas  zajęć policjantki przypomniały  m.in. jakie zagrożenia czyhają na dzieci w czasie zimowego wypoczynku. Wyjaśniły, jak bezpiecznie korzystać z zimowych atrakcji na stoku i lodowisku. Omówiły zasady właściwego korzystania  z numerów alarmowych. Sierżant Borsuk uczył najmłodszych jak prawidłowo przejść przez ulicę, jak bezpiecznie podróżować samochodem, a także jak zachować się w kontakcie z osobą obcą. Przekonywał, że noszenie odblasków wpływa na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu  drogowego.

Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe, komiksy oraz gadżety promujące akcję ,,Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.