ODBLASKI nigdy nie wychodzą z mody - Aktualności - Wydział Prewencji KSP

Aktualności

ODBLASKI nigdy nie wychodzą z mody

Data publikacji 01.10.2019

Policjantki z Wydziału Prewencji spotkały się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 210 w Warszawie. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, ale przede wszystkim zachęcić najmłodszych do noszenia odblasków.

Po raz kolejny stołeczni policjanci  włączyli się w ,,Ogólnopolski dzień odblasków”. Tym razem funkcjonariuszki w dniu 1 października odwiedziły dzieci ze świetlicy w Szkole Podstawowej nr 210 przy ulicy Karmelickiej. Podczas zorganizowanego spotkania przypomniano dzieciom między innymi o tym, jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Ta dodatkowa odległość pozwala kierowcy na bezpieczne ominięcie pieszego lub wyhamowanie pojazdu.

Spotkanie było również okazją do rozmowy o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia oraz właściwego postępowania i zachowania się w kontakcie z osobami obcymi. Te bardzo ważne kwestie zostały zaprezentowane dodatkowo poprzez zabawną kreskówkę ,,Bezpieczne zachowania”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wszystkich dzieci.

Na zakończenie tego miłego spotkania wszyscy uczniowie otrzymali odblaski, które sprawią, że każdy z nich będzie widoczny i bezpieczny, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym.

 

Foto: SP nr 210