#UwagaDziecko - Aktualności - Wydział Prewencji KSP

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

#UwagaDziecko

Data publikacji 21.12.2018

Około miliona dzieci rocznie ulega wypadkom w domu. Oparzenia, upadki z wysokości i w końcu bardzo groźne zatrucia - około miliona dzieci rocznie ulega takim wypadkom. Niestety, do większości z nich dochodzi w... domu.

To w domu dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Wielu najmłodszych musi być z tego powodu hospitalizowanych.
Niektóre z tych zdarzeń kończą się trwałym kalectwem lub śmiercią.

Drogi Rodzicu!

Organizując w sposób rozważny i przemyślany przestrzeń domową otwierasz przed dziećmi wielki świat, który jest dla nich źródłem rozwoju poznawczego, emocjonalnego oraz motorycznego. To właśnie w odpowiednio przygotowanym środowisku, dzieci chętniej poznają otoczenie, rozwijają ciekawość świata, zdobywają nowe umiejętności, których nauka
w stresogennych warunkach może być opóźniona.

Jak sprawić, żeby dzieci nie tylko czuły się bezpiecznie, ale naprawdę były bezpieczne w naszych domach? Pomoże w tym akcja edukacyjna #UwagaDziecko poświęcona najważniejszym zagrożeniom dla zdrowia i życia dzieci, skutecznym zabezpieczeniom, działaniom edukacyjnym oraz najlepszym sposobom na rozmowę z dziećmi o niebezpieczeństwach. Organizatorem akcji jest Dom Bezpieczny, ogólnopolski program społeczny, którego misją jest poprawa bezpieczeństwa polskich domów i mieszkań.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami akcji.