Finał zawodów policjantów prewencji "Patrol Roku 2018" - Aktualności - Wydział Prewencji KSP

Aktualności

Finał zawodów policjantów prewencji "Patrol Roku 2018"

Data publikacji 10.09.2018

W dniu 10 września br. I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji - mł. insp. Tomasz Szymański wręczył nagrody dla trzech najlepszych patroli w finale Komendy Stołecznej Policji Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2018".

Zawody są ogólnopolskim konkursem organizowanym przez Szkołę Policji w Słupsku dla policjantów na co dzień realizujących służbę patrolową. Wyniki uzyskane przez uczestników zawodów są uwzględniane w procesie doskonalenia zawodowego policjantów.

Zorganizowany przez Wydział Prewencji finał Komendy Stołecznej Policji odbył się w dniach 14 – 15 czerwca w Wydziale Doskonalenia Zawodowego  KSP. Uczestniczyły w nim 22 pary patrolowe z Komend Rejonowych i Powiatowych Policji, Komisariatów Specjalistycznych oraz Wydziałów: Wywiadowczo Patrolowego i Ochrony Placówek Dyplomatycznych.

Patrole rywalizowały ze sobą w 6 konkurencjach:

  1. Test wiedzy zawodowej.
  2. Stosowanie technik obezwładniania osób.
  3. Przeprowadzanie interwencji policyjnych.
  4. Udzielanie pierwszej pomocy.
  5. Policyjny tor przeszkód.
  6. Strzelanie sytuacyjne.

W zawodach pierwsze miejsce zajął patrol z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego KSP w składzie st. sierż. Bartłomiej Jończak oraz sierż. Patryk Giedyk. Drugie miejsce zajął patrol z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III w składzie: asp. szt. Łukasz Figura oraz sierż. Radosław Karwowski. Trzecie miejsce patrol z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego w składzie: st. sierż. Daniel Jędrys oraz sierż. Mateusz Antosz.