Dzień Matki w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie - Aktualności - Wydział Prewencji KSP

Aktualności

Dzień Matki w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie

W tym roku w wyjątkowy sposób funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji świętowali Dzień Matki połączony z jubileuszem 20-lecia Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka IMiD w Warszawie.

W trakcie zorganizowanego rodzinnego pikniku  dla dzieci urodzonych w Klinice objętych autorskim Programem Wczesnej Stymulacji i Opieki Rozwojowej Noworodków i Niemowląt stołeczni policjanci przygotowali stoisko edukacyjne, gdzie uczestnicy imprezy mogli poprzez aktywną zabawę sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań:  w domu, w trakcie spędzania wolnego czasu, w środkach komunikacji miejskiej, w ruchu drogowym czy w sieci. Uczestnikom imprezy towarzyszył policyjny Borsuk, maskotka stołecznej Policji.

Dużą popularnością dorosłej części uczestników pikniku cieszył się rozstawiony tor przeszkód z alkogoglami – symulującymi upośledzenie zmysłów występujące po spożyciu alkoholu.   Dla młodszych uczestników przygotowano puzzle edukacyjne i grę „Poldobble” nawiązujące do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz  pracy policjanta. Najmłodsi i ich opiekunowie mieli możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć w oznakowanym radiowozie czy
z policyjnym „Borsukiem”, a także mogli zabrać ze sobą do domu odbitki swoich linii papilarnych.

Dla wszystkich przygotowano specjalny pokaz umiejętności wyjątkowych policyjnych duetów – przewodników z psami służbowymi.