Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny - IX edycja „Warszawskiej Linii Edukacyjnej” - wyruszyła.

56 lekcji aktywnej edukacji dla ponad 1000 uczniów – tak w tym roku będzie wyglądała „Warszawska Linia Edukacyjna”. Specjalne lekcje, które będą się odbywały w każdy piątek w tramwaju, adresowane są do dzieci ze szkół podstawowych.

Zajęcia poprzez swoją ciekawą formę - nietypową lekcję w tramwaju nowoczesnym i zabytkowym są dobrze odbierane przez dzieci, a przez to chętnie stosowane w praktyce.

Praktyczne zajęcia  nauki:

-przepisów obowiązujących w środkach transportu zbiorowego
-zasad bezpiecznego podróżowania
-zasad kulturalnego zachowania
-zasad udzielania pierwszej pomocy

prowadzą pracownicy Nadzoru Ruchu TW, a także policjanci Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji. Pokaz udzielania pierwszej pomocy prezentują ratownicy z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego s12.

Każdy uczeń otrzymuje zestaw ratunkowy do udzielania pierwszej pomocy, kamizelki odblaskowe i materiały edukacyjne, utrwalające zdobytą wiedzę.

Od samego poczatku zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem szkół. W poprzednich edycjach udział  wzięło ponad 8 000 dzieci.

O ogromnej popularności projektu świadczy liczba już przeszkolonych uczniów – ponad 8 tysięcy oraz fakt, że terminarz zajęć edycji 2017/2018 zapełnił się błyskawicznie.