Aktualności

Zakończenie IX edycji programu informacyjno-edukacyjnego Komendy Stołecznej Policji pn. „Kibic”.

Data publikacji 19.06.2017

Wraz z zakończeniem roku szkolnego podsumowaliśmy kolejną edycję programu informacyjno - edukacyjnego Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji pn. „Kibic”, który trwa już nieprzerwanie od 2008 roku i niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych.

Program realizowany jest w formie interaktywnej wycieczki na stadionie Polonii przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie. Specjaliści ds. profilaktyki społecznej, policyjni psycholodzy oraz „spottersi” uczą gimnazjalistów jak właściwie zachowywać się podczas imprez sportowych, a także jak bezpiecznie dotrzeć i powrócić z meczu piłkarskiego.

Podczas zajęc młodzież zdobywa wiadomości i kształtuje postawy właściwego zachowania uczestników imprez sportowych, poznaje możliwości techniczne zainstalowanego systemu monitoringu, nabywa umiejętności efektywnego współdziałania w zespole oraz budowania więzi międzyludzkiej.

W kolejnych edycjach programu w latach 2011-2016 w zajęciach udział wzięło ponad 4000 gimnazjalistów, w bieżącym roku szkolnym przeszkolono kolejnych 760 gimnazjalistów.