Czas na podsumowanie… - Aktualności - Wydział Prewencji KSP

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czas na podsumowanie…

Data publikacji 01.03.2017

Działania Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji pn. „ABC Bezpieczeństwa – autobusem po wiedzę”- cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wzbudziły entuzjazm zarówno ze strony najmłodszych jak i ich dorosłych opiekunów.

Przez cały okres ferii stołeczni policjanci wraz z partnerami zewnętrznymi prowadzili spotkania profilaktyczno-edukacyjne, poruszając problematykę unikania zagrożeń i promując bezpieczne zachowania. Oferta skierowana była do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 13 lat.

Dzięki wspólnej nowatorskiej inicjatywie zaistniała możliwość prowadzenia zajęć dotyczących bezpieczeństwa w autobusie MZA Sp. z o.o., który podstawiany był kolejno do placówek dziennego pobytu dzieci.

  W ramach „ABC Bezpieczeństwa – autobusem po wiedzę” odwiedziliśmy 20 placówek na terenie całej Warszawy,  dzięki wsparciu partnerów wyposażyliśmy około 800 młodych warszawiaków i ich opiekunów w kamizelki, elementy odblaskowe oraz materiały promujące unikanie zagrożeń i dokonywanie właściwych wyborów.

Jest nam niezwykle miło podziękować naszym partnerom i wszystkim ludziom dobrej woli za zaangażowanie, a uczestnikom naszego projektu życzyć praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.