Za nami ósma edycja „Warszawskiej Linii Edukacyjnej” - Aktualności - Wydział Prewencji KSP

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za nami ósma edycja „Warszawskiej Linii Edukacyjnej”

Data publikacji 12.06.2017

58 zajęć aktywnej edukacji dla ponad tysiąca uczniów – tak w tym roku wyglądała „Warszawska Linia Edukacyjna”. Specjalne lekcje odbywały się w każdy piątek w tramwaju.

„Warszawska Linia Edukacyjna” to projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych. Podczas podróży tramwajem, na specjalnie opracowanej trasie, dzieci uczestniczyły w zajęciach, na których dowiedziały się m.in. jakie mogą być konsekwencje aktów wandalizmu,  jak bezpiecznie dotrzeć do celu podróży oraz w jaki sposób należy reagować na zdarzenia zagrażające życiu i zdrowiu człowieka. Każdy uczeń otrzymał  m.in. zestaw ratunkowy do udzielania pierwszej pomocy, kamizelkę odblaskową, puzle edukacyjne, które pomogą im utrwalić zdobytą wiedzę.

Projekt relizowany jest przez Tramwaje Warszawskie we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego, Wydziałem Prewencji Komendy Stołecznej Policji oraz Jednostką Ratownictwa Specjalistyczneg s12. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Przez ostatnie 8 lat udział w akcji wzięło ponad 9 tysięcy młodych warszawiaków

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.