Po raz ósmy ruszyła „Warszawska Linia Edukacyjna” - Aktualności - Wydział Prewencji KSP

Aktualności

Po raz ósmy ruszyła „Warszawska Linia Edukacyjna”

58 zajęć aktywnej edukacji dla ponad tysiaca uczniów – tak w tym roku będzie wyglądała „Warszawska Linia Edukacyjna”. Specjalne lekcje, które będą się odbywały w każdy piątek w tramwaju, adresowane są do dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych.

W piątek na terenie Zakładu Realizacji Przewozów Wola przy ul. Siedmiogrodzkiej 20 w Warszawie miała miejsce uroczysta inauguracja kolejnej edycji „Warszawskiej Linii Edukacyjnej”.

„Warszawska Linia Edukacyjna” to projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych. Podczas podróży tramwajem, na specjalnie opracowanej trasie, dzieci będą uczestniczyły w zajęciach, na których dowiedzą się m.in. jakie mogą być konsekwencje aktów wandalizmu,  jak bezpiecznie dotrzeć do celu podróży oraz w jaki sposób należy reagować na zdarzenia zagrażające życiu i zdrowiu człowieka. Każdy uczeń otrzyma  m.in. zestaw ratunkowy do udzielania pierwszej pomocy, kamizelkę odblaskową oraz materiały edukacyjne, które pomogą im utrwalić zdobytą wiedzę.

Projekt relizowany jest przez Tramwaje Warszawskie we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego, Wydziałem Prewencji Komendy Stołecznej Policji oraz Jednostką Ratownictwa Specjalistyczneg s12 cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przez ostatnie 7 lat udział w akcji wzięło ponad 8 tysięcy młodych warszawiaków

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.